Sıkça Sorulan Sorular (SSS)

Sipariş vermek için üye olmak zorunda mıyım?
Sipariş verebilmeniz için üye olmanıza gerek yoktur. Fakat siparişlerinizi daha hızlı vermek, sorun yaşadığınız takdirde daha kolay çözmek ve kargo durumunuz hakkında rahatça bilgi almak için üye olmanız tavsiye edilmektedir.
Seçtiğim ürün stokta var mı?
Ferraceci olarak ürünlerimizin tasarım ve üretimini kendi atölyelerimizde yapmaktayız. Bu sebeple seçtiğiniz ürünü temin etmekle ilgili bir sorun yaşamazsınız.
Siparişim kaç günde elime ulaşır?
Yurt içi siparişlerinizde, siparişinizi oluşturduğunuz andan itibaren 24 saat içerisinde içerisinde kargoya verilmektedir. Kargonun ürününüzü teslim süresi çoğunlukla İstanbul içinde sonraki gün; İstanbul dışında 2 gün şeklindedir. Ancak kargo firmasına ait koşullara ve adrese bağlı olarak değişiklik gösterebilir. Sizinle paylaşılan kargo kodunuz ile kargo durumunu takip edebilirsiniz. Ek olarak ürününüzün gönderilmesi hakkında Online Canlı Destek üzerinden bilgi alabilirsiniz.
Kargo için ne kadar ücret ödüyorum?
Yurt içi siparişlerinizde kargo ücretsizdir. Yurt dışı siparişlerinizde, kargo tutarı gönderim yapılacak ülke ve ürün adedine göre değişebilir.
Kapıda Ödeme Seçeneğinde Ek Ücret Veriyor muyum?
Ferraceci.com sitesinde yaptığınız alışverişlerde kapıdan ödeme için ayrıca bir ücret alın-ma-maktadır.
Kargomu teslim alırken nelere dikkat etmeliyim?
Kargonuzu teslim alırken; kargo paketinde açılma, yırtılma, ezilme, ıslanma vb. bir sorun olup olmadığını kontrol etmelisiniz.
Kargomu şubeden teslim alabilir miyim?
Kargo takip numaranız ile birlikte, kargo firması ile iletişime geçerek gönderiyi şubeden teslim almak istediğinizi belirtebilirsiniz.
Kargo, teslimat adresinde beni bulamaz ise ne olur?
Kargonuz geldiğinde belirttiğiniz adreste bulunmamanız durumunda; siparişiniz en yakın kargo şubesine teslim edilir ve size bir bilgi notu bırakılır. 3 gün içinde paketinizi belirtilen şubeden almanız gerekmektedir. Aksi takdirde siparişiniz ferraceci.com’ a iade edilir.
Hangi kargo firması ile çalışıyorsunuz?
Yurt içi gönderilerde; ARAS Kargo ile çalışmaktayız. Yurt dışı gönderilerde; ülke ve bölgeye göre çalıştığımız firma farklılık göstermektedir.
Teslim aldığım üründe değişim ve iade yapabiliyor muyum?
Siparişinizi teslim aldığınızda ürünle ilgili herhangi bir sorun olduğunu veya ürünü denedikten sonra bedenin size uygun olmadığını gözlemlerseniz ya da ürün zevkinize hitap etmemişse değişim yapabilirsiniz. Değişim işlemini gerçekleştirebilmek için ürünü teslim aldıktan en geç bir sonraki gün içerisinde kargoya vermeniz gerekmektedir. Ürünlerimizde iade işlemi yapıl-ma-maktadır.
Ödeme seçenekleriniz nelerdir?
Yurt içi siparişlerde ek bir ücret ödemeden kapıda nakit ödeme ve kredi kartı ile ödeme seçeneklerimiz bulunmaktadır. Yurt dışı ödemelerimiz yalnızca kredi kartı ile gerçekleştirilmektedir.
Hangi tip kredi kartı kullanabilirim?
Sistemimizde geçerli kredi kartı çeşitleri aşağıdaki gibidir.
  • Visa
  • Master Card
  • American Express (AMEX)